Meg Adams „Gangsterskie porachunki” - RECENZJA

Dziś premiera najnowszej powieści Meg Adams! Pierwszy tom dylogii „Nieczysta Gra” kusi piękną okładką, ale przede wszystkim gorącym wnętrzem. Zapraszam na moją skromną opinię podzieloną na dziewięć powodów, dlaczego powinniście przeczytać Gangsterskie porachunki.


1. Seks i erotyka

Wiadomo, to zawsze w romansach kusi najbardziej, a tu mamy tego całkiem sporo. Najważniejsze jednak, że choć sceny są ostre, momentami nawet bardzo, wciąż pisane są ze smakiem, za który ogromnie cenię Meg. 

2. Niebezpieczeństwo

No ba! I to jeszcze jakie! Porwania, ucieczki, strzelaniny, źli mężczyźni, strach, tajemnicze zamiary… Długo by wymieniać, to trzeba po prostu poczuć na własnej skórze. Gwarantuję jednak, że jeśli szukacie właśnie takich motywów w literaturze, znajdzie się dla Was kilka kąsków.

3. Zabawa

Oczywiście, bo musi iść w parze z niebezpieczeństwem :) Główna bohaterka jest dość szaloną, imprezową osobą, która nie skupia się wyłącznie na pracy i obowiązkach. A dodajmy do tego alkohol i odrobinę narkotyków… Będzie ciekawie!

4. Bohaterowie

Główną postacią jest Joanna, odważna, ale zdecydowanie brak jej instynktu samozachowawczego, co pcha ją z kłopotów w kłopoty. Na jej drodze staje Piotr Górski. Mężczyzna jest cholernie przystojnym policjantem, który od razu wpada kobiecie w oko. No i na tym oni zaczynają przygodę, a ja zakończę, by nie robić brzydkich spoilerów. Niemniej zdecydowanie postacie przypadły mi do gustu, bo są prawdziwe i fajnie wykreowane.

5. Sceneria

Mamy Polskę, mamy też zagraniczne krajobrazy. Meg dotąd osadzała w swoich powieściach głównie nasze podwórkowe realia, tutaj zabiera nas w małą podróż poza kraj. I mnie się to bardzo podobało.

6. Gangsterski świat

Jedni nazywają to mafią, ja powiedziałabym, że to po prostu dobrze prosperująca grupa przestępcza, a nie prawdziwi źli chłopcy z ferajny. Dostajemy tu pościgi, strzelaniny, porwania, kasę, machlojki, narkotyki, broń i całą masę innych fajnych zabawek, których nie powstydziłby się sam Corleone. 

7. Romans

Gorący, rozpalający krew w żyłach i pożar w majtkach :D Znajdziecie tu bardziej czułe momenty, jak i całą masę ostrzejszych, odważnych scen erotycznych. Są natomiast też uczucia: zauroczenie, pożądanie, miłość? Na pewno nie będziecie się nudzić.

8. Zakończenie

Meg to po prostu mistrzyni ostatniego zdania. Jeśli chcecie się dowiedzieć, jak zakończyć powieść, wprawiając czytelnika w zaskoczenie i rozpalić w nim ochotę na natychmiastowy niedobór dalszych losów naszych postaci – poproście ją o mały kurs ;)

9. Policja

Jeden z głównych bohaterów pracuje w policji, ale… Ale ma też drugą twarz, tę bardziej niegrzeczną i niebezpieczną. Mimo wszystko wyobraźcie sobie przystojnego Piotra w mundurze… Już? No to cóż, moja robota skończona, lećcie czytać!

Podsumowując, nowa powieść Meg Adams to obowiązkowa pozycja dla każdego fana obyczajowych romansów z dużą dawką erotyki, romansu i niebezpieczeństwem w tle. Spodoba się też entuzjastom mafijnych klimatów oraz wciągających zwrotów akcji. Nie pozostaje mi nic innego, jak zaprosić Was do lektury pierwszego tomu i ostrzyć sobie pazurki na drugi!


0 Komentarze